Plaże

Plaże w uzdrowisku Dąbki są bardzo szerokie. Wzdłuż nich ciągnie się pasmo wydm porośnięte sosną zwyczajną i czarną. Plaże są bezpieczne, a w sezonie letnim chronione przez WOPR. W Dąbkach wejdziemy na plażę pięcioma głównymi wejściami. Wzdłuż wydm, od strony zabudowań ciągnie się przepiękna leśna promenada. Przy wybranych wejściach znajdują się toalety. W 2020 roku powstały „beach” bary, gdzie nabędziemy napoje, przekąski, lody, chmielowe trunki a dla koneserów napitki o dużej zawartości %. Późnym wieczorem można tańczyć na piasku u brzegu morza przy głośnej muzyce.

jezioro bukowo

Ten zbiornik powstał w wyniku oddzielenia zatoki od morza. Wzdłuż jeziora przebiega drewniana promenada spacerowa. Jest to najczęściej oblegane przez turystów miejsce. Nad jeziorem funkcjonuje Centrum Sportów Wodnych i Letnia Scena, na której odbywają się ciekawe imprezy i koncerty. Jezioro to zbiornik o powierzchni ponad 1500 ha, dlatego rejsy turystyczne po tym akwenie to nie lada atrakcja. W Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach możemy wybrać się w taki rejs, wchodząc na pokład statku turystycznego "MILKA".

Centrum Sportów Wodnych

To obiekt sportowo - rekreacyjny spełniający funkcje portu jachtowo - wędkarskiego, bazy szkoleniowo - sportowej oraz ośrodka życia żeglarskiego, sportowego i kulturalnego gminy Darłowo. Obiekt funkcjonuje nad Jeziorem Bukowo. Na miejscu działa szkółka żeglarska dla dzieci, można wypożyczyć sprzęt wodny (rowerki wodne, kajaki, łódki), lub odbyć rejs wycieczkowy po Jeziorze Bukowo.

Gastronomia

W Dąbkach gastronomia jest bardzo rozwinięta, do dyspozycji jest wiele restauracji, lodziarni, cukierni i barów. 

Trasy rowerowe

W Dąbkach i okolicy są świetne, zupełnie nowe trasy rowerowe. Można udać się na wycieczkę ścieżkami rowerowymi w stronę Darłowa i dalej Jarosławca lub w kierunku Koszalina. 

Jazda konna 

Atrakcja zarówno dla jeźdźców zaawansowanych jak i osób, które chcą wykorzystać czas wolny na naukę jazdy konnej w pobliskim Ranczo Mustafa. Instruktorzy zapewnią opiekę i fachową poradę. Na naukę jazdy konnej zapraszamy także naszych najmłodszych. Na ranczo można również odwiedzić inne zwierządka w mini zoo. 

Wędkarstwo

Letnie łowisko w pobliżu kanału łączącego jezioro Bukowo z Morzem Bałtyckim. Już samo znalezienie się na tej pięknej mierzei przyprawia o szybsze bicie serca. Jadąc przytulną szosą od miejscowości Dąbki do Dąbkowic, po lewej będziemy mieli ogromną taflę jeziora Bukowo, a po prawej malutki las przechodzący w nadmorskie wydmy. Miejsce to jest nie tylko urokliwe ale i pełne rybnych łowisk. Możemy tu łowić w nadmorskim jeziorze, morzu i kanale łączącym te dwa wodne światy.

Ogrody Hortulus-Spectabilis 

Jest to autorski projekt zespołu ogrodów o różnej stylistyce i tematyce realizowany od 2003 roku. W założeniu ma on pełnić rolę oryginalnego, jedynego takiego w Polsce miejsca wypoczynku i rekreacji. Centralnym jego punktem jest największy na świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km. Spacery po labiryncie, jedną z trzech tras zwiedzania gwarantują doskonałą zabawę. W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa, której oryginalna konstrukcja została zrealizowana na wzór podwójnej nici DNA. Z tarasu wieży rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wioski, pola i lasy, a w dobrą pogodę na Morze Bałtyckie.

Napisz do nas    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram